WhatsApp
Yükleniyor...

SEO

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz SEO

SEO

SEO

Önemli SEO İpucuları

Çevrimiçi olarak başarılı olmak istiyorsanız, sihirli kelime öbeği olmadan uzağa gidemezsiniz: SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) . Yeterli araçlar olmadan, hangi SEO stratejilerinin en başarılı olduğunu ve hangilerinin web sitenizin Google'ın arama sonuçlarındaki sıralamasını yükselteceğini tahmin etmek zordur. İyi bir arama motoru sıralamasının önünde hangi zayıflıkların durduğunu bilmek de aynı derecede zordur. SEO araçları bu nedenle, web sitenizi daha iyi anlamanıza yardımcı oldukları için her web yöneticisi için önemli bir araçtır.

SEO araçları: en önemli özellikler

Somut veriler olmadan, SEO ve pazarlama uzmanları yalnızca içgüdülerine güvenebilirler ki bu her zaman o kadar da güvenilir değildir. SEO araçları, birçok farklı alanı kapsayan arama motoru optimizasyonu için gerekli ve güvenilir bilgiler sunar.

Bir bakışta en önemli SEO aracı özellikleri:

  • Anahtar kelime izleme: Web yöneticisinin, web sitesinin alakalı anahtar kelimeler için günlük olarak nasıl sıralandığını görmesini ve zaman içindeki sıralama gelişiminin bir özetini tutmasını sağlar. 
  • Anahtar kelime araştırması: alakalı arama ifadelerinin araştırılmasına ve önceliklendirilmesine yardımcı olur.
  • Backlink profil analizi: Web sitesine giden tüm mevcut bağlantılara ve bunların kalitesinin ne kadar yüksek olduğuna dair genel bir bakış sağlar.
  • Site yapısı analizi: örneğin Google için mevcut site yapısının analizine ve bir site haritasının oluşturulmasına yardımcı olur.
  • Canlı sıralama denetleyicisi: Ziyaretçi sayılarıyla ilgili viral bir kampanyanın ne kadar başarılı olduğunu takip etmek için web sitesi verilerinin canlı olarak istenmesini sağlar.
  • Performans analizi: yükleme hızı gibi tüm ilgili web sitesi ölçümlerinin tam bir analizini sağlar.
  • Dahili bağlantı analizi: tüm dahili bağlantıları kontrol eder ve diğer şeylerin yanı sıra bağlantı yapısının bir listesini sunar

SEO araçları: En önemli 3 kategori

Her web sitesi sahibinin bireysel hedefleri vardır ve bu nedenle farklı SEO alanlarına odaklanır. Bu, neden çok çeşitli farklı SEO araçlarının sunulduğunu açıklıyor. Bazıları bireysel alanların derinlemesine analizini sağlarken diğerleri tüm standart SEO özelliklerini kapsar. Ürün yelpazesi, çok özel araçlardan çok yönlü seçeneklere kadar uzanır. Üç kategoriye ayrılabilirler:

  • Sayfa dışı araçlar: Sayfa dışı araçlarla odak, temel bir SEO disiplini olarak geri bağlantılar gibi klasik sayfa dışı konulara odaklanır. Önerilen araçlar Ahrefs , LinkResearchTools ve Majestic'tir .
  • Sayfa araçları: bu araçlar, sayfa analizine ve içerik kalitesi, meta açıklamalar, başlıklar ve daha fazlası gibi konulara odaklanır. Bu siteler, sayfa optimizasyonu İnternet Pazarlama Ninja ve SEO SiteCheckup hakkında ayrıntılı analizler sunar .
  • Hepsi bir arada seçenekler: bu araçlar, her iki içerik alanı hakkında da bilgi sağlar: sayfa içi ve sayfa dışı. Bağlantı kurma ve diğer özellikler gibi konularda analiz ve destek için eksiksiz bir seçenek olarak hizmet ederler. Daha iyi bilinen seçenekler hakkında ek bilgi sonraki bölümde bulunabilir.

Anahtar kelime sıralamanızı günlük olarak kontrol etmeyi planlıyorsanız, bu araçların çoğu, genellikle veritabanlarını haftalık olarak güncelledikleri için zaten ideal değildir. Günlük değişiklikleri gözlemlemek ve buna göre hareket etmek için SEMrush gibi bir alternatif kullanın .